Před 75 lety začala Druhá světová válka přepadením Polska nacisty. Včera byl polský nacistický pohrobek instalován jako prezident EU

VARŠAVA – BRUSEL | Dnes je 1. září. K dnešnímu dni uplynulo 75 let od dne zahájení Druhé světové války, nejkrvavější v lidských dějinách. V tento den roku 1939 vpadla vojska nacistického Německa do Polska. Pozemní hranici překročilo 44 pěších, sedm tankových a čtyři motorizované divize. Za 18 dní byla polská armáda rozdrcena a polská vláda a vojenské velení uprchly ze země. 3. září vyhlásila Anglie a Francie v souladu s paktem o vzájemné pomoci válku Německu.

Euronacista Donald Tusk a jeho děd nacista z SS Josef Tusk

Euronacista Donald Tusk a jeho děd nacista z SS Josef Tusk

Včera byl předsedou Rady Evropy, tzv. evropským prezidentem instalován Polák Donald Tusk. Děd Donalda Josef měl být důstojníkem SS, viz foto, a měl se v Polsku podílet na nacistických zvěrstvech. Dnes je Polsko nejagresivnějším státem v Evropské unii, které chce po vzoru nacistického Německa napadnout Rusko a vyhlásit mu válku. Proto nikoho neudiví, že prezidentem Evropské unie je nacistický pohrobek a Kačer Donald z Polska.

Autor článku: -sla-