Tisíce polských antikomunistických motorkářů vzkazují Nočním vlkům, že je v Polsku ochrání a poskytnou bratrskou pohostinnost

VARŠAVA | Polští motorkáři během 12. Motocyklového Hvězdného sletu kněze hulána Zdzisława Jastrzębiec Peszkowského v bazilice na Jasné Hoře v Čenstochové 19. dubna vyjádřili ve zvláštním prohlášení solidaritu se všemi motorkáři světa a zaručili ruským „Nočním vlkům“ bezpečnost a pohostinné přijetí na území Polska. Informuje server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na polský web niedziela.pl.

Wiktor Węgrzyn

Wiktor Węgrzyn

 K setkání polských a ruských motorkářů má dojít 27. dubna v 9:00 na hraničním přechodu Brest–Terespol. Polští motorkáři pak budou doprovázet „Noční vlky“ podle osobních možností po celou cestu přes území Polska.

Na závěr sletu motorkáři hlasovali o přijetí usnesení, které přednesl Wiktor Węgrzyn, organizátor Katyňské jízdy,troubením klaksonů. Místem burácely motory motorek a zvuk klaksonů.

Po hlasování přítomným Węgrzyn poděkoval slovy: „To jsem si myslel, děkuji milovaní. Považuji bojkot, útok na ruské motockylisty za něco, co odporuje naší kultuře, našim polským obyčejům.“

Text prohlášení Vám přinášíme v překladu webu Testosteron:

„My, polští motocyklisté shromáždění na 12. Motocyklovém sletu kněze hulána Zdzisława Jastrzębiec Peszkowského na Jasné Hoře 2015, potvrzujeme naši solidaritu se všemi motocyklisty světa, zaručujeme jim na území Polska bezpečnost a pohostinnost.

Dnes, kdy funkcionáři polskojazyčných novin a televizí za pomocí lží prosazují protipolské cíle a rozpoutávají v polské tradici, polské kultuře dosud neznámou štvanici na naše hosty, ruské motocyklisty, vyzývajíce přímo k fyzickému násilí vůči nim, prohlašujeme: ruští motocyklisté projedou přes Polsko bezpečně.

Nepřipustíme žádné výtržnosti, zaručujeme jim bezpečný průjezd a pohostinnost, stejnou jakou oni prokazují už čtrnáct let nám, účastníkům Katyňské jízdy a všem jízdám na východ. Jízda ruských motocyklistů z Moskvy do Berlína u příležitosti 70. vítězství nad Němci, která vede přes bitevní pole a hřbitovy předků, má pro Rusy stejný význam jako Katyňská motocyklistická jízda pro Poláky.“

Autor článku: -rav-