Ukradli prezidentskou vlajku, vyvěsili trencle a už jim sdělili podezření z přečinů. Jaký verdikt vydá soud?

PRAHA | Na základě oznámení Ochranné služby pražská policie ještě v průběhu sobotního večera převzala případ odcizení standarty prezidenta ČR. O události informovalo v sobotu večer Oddělení tisku a prevence Policejního prezidia ČR, informuje mjr. Mgr. Andrea Zoulová.

prezidentská standarta

prezidentská standarta


O zrůdném vlastizradném činu Ztohoven jsme psali ve článcích: Výtržníci s kriminální minulostí ze skupiny Ztohoven byli zadržení při stržení prezidentské vlajky a instalaci trenýrek a Jiří Ovčáček: Pošpinili Hrad jako nacisté. To si ani sovětští okupanti nedovolili.

„Kriminalisté během následujících hodin zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví v jednočinném souběhu s krádeží ve spolupachatelství. Zadržené osoby ve věku od 33 do 41 let byly po sdělení podezření a provedení nezbytných úkonů propuštěny. Vyšetřování bude vedeno ve zkráceném přípravném řízení,“ píše Zoulová na policejním webu.
Podezřelým pachatelům tak u soudu hrozí tresty maximálně do pěti let odnětí svobody, kdy se předpokládá, že Státní zastupitelství nebude rozporovat zrychlené přípravní řízení a obratem podá k příslušnému soudu návrh na potrestání, kdy v takových případech soud obratem vydává trestní příkaz. Podezřelí ovšem mají právo na podání oporu a pak zasedá soud hlavním líčením.

Autor článku: -rav-